1.GÜN :  İSTANBUL -­ TORİNO - VENEDİK

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 09:25'te yetkililerimizle buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben özel sefer ile saat 11:25'te Roma’ya hareket. 12:45'te varış ve otobüslerle Venedik'e hareket. Yol üzerinde ekstra olarak düzenlenen Milano - Verona turu. İtalya'nın en büyük şehri. Duomo Katedrali, Fortezza Kalesi, Ortaçağın en büyük alışveriş merkezi La Galeria. Moda ve sanatın başkenti Milano'nun birbirinden ünlü mağazaları, caddeleri ve Verona. Tarihin en büyük aşk hikayesine konu olan Romeo ve Jülyet'in evinin de bulunduğu İtalya'nın dükler şehri Verona turu. Venedik'e varış. Otele yerleşim, serbest zaman ve konaklama.

2.GÜN :   VENEDİK

Kahvaltı. İtalya'ya özgü vaporetto denilen küçük tekneler ile Venedik'in kalbi, güvercinleriyle ünlü San Marco Meydanına varış. San Marco Aslanı ve büyük mermer sütunlar İstanbul'dan getirilmiştir. Venedik Cumhuriyetinin devlet kilisesi olan Bazilika ve Dükler Sarayı. Beyaz ve pembe mermer kullanılarak yapılmış bu saray, dükaların ikamet yeri ve hükümet konağı olarak kullanılmaktaydı. Büyük kanalın kenarında yan yana dizilmiş 200 e yakın saray, Çan Kulesi, Saat Kulesi. Gondol turu (Ekstra). Otele varış ve konaklama. 

3.GÜN :   VENEDİK - FLORANSA

Kahvaltı ve otelden ayrılış. Floransa'ya hareket (250 km). Panoramik Floransa şehir turu ; Michelangelo Tepesi, Ponte Vecchio Köprüsü, Duomo Katedrali, San Giovanni Batista Vaftızhanesi, Signoria Meydanı, Pitti Sarayı, Uffizi Galerisi, Neptün Çeşmesi.  Otele varış, serbest zaman ve konaklama.

4.GÜN :   FLORANSA

Kahvaltı. Tam gün serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa-Siena turuna katılabilirler. Siena, İtalya’nın sanat çalışmalarının en yoğun yaşandığı, en pahalı antika dükkanlarının bulunduğu bir kent olarak bilinmektedir. Duamo Katedrali, Piazza Del Campo, La Ragnosa Kulesi, belediye binası olarak kullanılan Palazzo Del Popolo, dar sokaklar Siena’da görülecek yerlerden bazılarıdır. Pisa’ya hareket. Pisa Kulesi, Katedral ve Vaftızhanenin bulunduğu Miracolo Meydanı gezileri ve serbest zaman. Otele dönüş ve konaklama.

5.GÜN :   FLORANSA - ROMA

Kahvaltı ve otelden ayrılış. Roma'ya hareket (280 km). Yol üzerinde ekstra Orvietto turu. Orvietto dünyanın en önemli ortaçağ miraslarından biridir. Beyaz ve siyah mermerlerle Gotik ve Barok sanatının güneşi. Teleferikle şehre varış, dar sokaklar, şarap mahzenleri.  Roma’ya varış. Panoramik şehir turu ; Colloseum, Plaza Venezia, Plaza Republica, Forum Meydanı, ünlü Via Fori Dei İmperali Caddesi, Roma'nın simgesi olan amfitiyatro. Serbest zaman. Otele varış ve konaklama.

6.GÜN :   ROMA

Kahvaltı. Tam gün serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Roma'nın Şaheserleri turuna katılabilirler. Bu turda görülecek yerler ; Venezia Meydanı, ünlü sokaklara açılan İspanyol merdivenleri, İspanyol Meydanı, Aşk Çeşmesi, çeşmeleriyle ünlü Novano Meydanı, Pantheon. Yürüyerek Vatikan’a gidiş. Dünyanın en büyük kilisesi olan Saint Pietro Kilisesi ve kilisenin içinde bulunan Michelangelo ve Leonardo Da Vinci’nin eserleri. Otele dönüş ve konaklama.

7.GÜN :   ROMA - NAPOLİ

Kahvaltı ve otelden ayrılış. Napoli'ye hareket (245 km). Panoramik Napoli şehir turu. Posilipo Tepesi’ne çıkış. Vezüv Yanardağı, Capri Adası, Napoli Şehri ve tüm limanı yukarıdan görmek ve fotoğraf çekmek için mola. Sahile hareket. Kristof Kolomb Caddesi, Castel Nuovo, Pizza Mercato ve serbest zaman. Dileyenler bu arada düzenlenecek olan ekstra Pompei turuna katılabilirler. (POMPEİ EFSANESİ: MS 79 yılında Vezüv Yanardağından çıkan dumanları gören halk gemilere binerek kaçmaya çalışır. 20 dakika süren sarsıntılardan sonra kabaran deniz tüm gemileri yutar. Şehirde kalan insanlar evlerine kaçtılar, ancak volkandan çıkan ölümcül gazlardan zehirlendiler. Sonra volkandan çıkan küller 20.000 yaşayanı ile tüm şehri örttü. Yaklaşık 2.000 yıl heykelleri, görkemli villaları, freskleri küllerin altında kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında, ölüme yakalananları o anda ne yapıyorlarsa o haliyle taşlaşmış halde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei yok olan bir kentin kazılarla ortaya çıkarılan büyük bir kurulumudur). Napoli'ye dönüş. Otelde konaklama.

8.GÜN :   NAPOLİ - İSTANBUL

Kahvaltı. Rehberin belirleyeceği saatte otelden ayrılış. Napoli Havalimanına varış. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben özel sefer ile saat 14:05'te İstanbul’a hareket. 17:20'de İstanbul'a varış.

 

Ek Notlar

EKSTRA TURLAR

MİLANO - VERONA TURU , 80 Euro (Tur kaydı ile birlikte 50 Euro)

PİSA - SİENA TURU, 75 Euro

ORVİETTO TURU , 25 Euro (Teleferik ücreti dahil)

NAPOLI - POMPEI TURU, 90 Euro (Tur kaydı ile birlikte 45 Euro)

EK BİLGİLER

Seyri Alem Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Seyri Alem Turizm sorumlu tutulamaz. Seyri Alem Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Seyri Alem Turizm, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Seyri Alem Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Seyri Alem Turizm, konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için, en az 6 ay geçerli pasaport ve acentemizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgelerin getirilmesi gerekmektedir. Hususi pasaport (Yeşil pasaport)a vize uygulanmamaktadır.

...BİR BAŞKA SEYRİ ALEM TURİZM AYRICALIĞINDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE...

Tura Dahil Hizmetler

 • Türk  Havayolları veya Pegasus Havayolları özel seferi ile İstanbul - Torino gidiş, Napoli - İstanbul dönüş uçak bileti 
 • Seçilen otellerde 7 gece, 7 gün, oda kahvaltı konaklama. (*)
 • Havaalanı - Otel - Havaalanı ve şehirler arası transferler
 • Panoramik Roma, Floransa, Venedik, Torino ve Napoli şehir turları
 • Havaalanı (150 €)  vergileri, Havalimanı yer hizmetleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 

* 3 yıldız oteller : 590 €  (Şehir merkezine 30-40 km)

* 4 yıldız oteller : 640 €  (Şehir merkezine 15-20 km)

* Trp odalarda 3. yatak, ek yatakdır.
* Grup kahvaltıları ayrı salonda verilebilir.

 


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

 • İtalya vize ücreti, 110 Euro (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış konut fonu bedeli 15 TL (Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Ekstra turlar, müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri, otel ekstraları (2-3 Euro)
 • Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Seyahat Sigortası 15 Euro
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 1.000 Euro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) 

          Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 • Ankara –İstanbul (gidiş) ve İstanbul-Ankara (dönüş) uçak biletleri (Ayrıca ücretlendirilmektetir).
 • Ankara –İstanbul (gidiş) ve İstanbul-Ankara (dönüş), otobüs ile (Ayrıca ücretlendirilmektedir).


 

Gelecek tarihli tur bulunmuyor
 
Yukarı çık