1. GÜN : Sabiha Gökçen Havalimanında saat 16:30’da Pegasus Havayolları kontuvarı önünde buluşma. 19:00 da Telaviv’e hareket. Yerel saat ile saat 23:00’te iniş. Yaklaşık bir saatlik karayolu yolculuğundan sonra Kudüs’e varış. Otele yerleşim, akşam yemeği ve konaklama.

2. GÜN : Mescid-i Aksa’da sabah namazı. Kahvaltı. Cuma Namazına kadar Mescid-i Aksa yerleşkesindeki Kubbet’ül Sahra (Muallak Taşı) Burak Camii, İslam Eserleri Müzesi, kubbeler ve medreseler, Mervani Camii, Atik Camii, Mescid-i Aksa Camii içerisindeki Hz. Zekeriya ve Hz. Meryem Mihrabı, Selahattin Eyyubi Minberi ve Mihrabı ziyaretleri. Mescid-i Aksa’da Cuma Namazı. Ünlü Ağlama Duvarı, kadim Kudüs sokak ve bedestenleri, Kıyame Kilisesi (Hz. İsa’nın çarmıha gerildikten sonra ayağa kalktığına inanılan), Hz. Ömer Camii, Hz. Davud Makamı, Hz. İsa’nın havarileriyle yediği son akşam yemeği mekanı, Hz. Meryem ölüm döşeği. Serbest vakit. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

3. GÜN : Mescid-i Aksa’da sabah namazı. Kahvaltı. Halil İbrahim Şehrine hareket. Harem-i İbrahim Camiinde ; Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Sare kabri şeriflerini ziyaret. Hz. İsa’nın ve Hz. Davud’un dünyaya geldikleri Beyt Lahm şehrinde Viladet (Doğum) Kilisesi ziyareti, Kudüs’ün ünlü Zeytindağı’nda Rabiat-ül Adeviyye ve Selman-ı Farisi makamları ziyareti. Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın panoramik seyri. otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama.

4. GÜN : Kahvaltı ve otelden ayrılış. Tarihi Eriha şehri. Hz. Musa Makamı ve Külliyesi, ünlü Lut (Ölüdeniz) Gölü gezisi. Kuzey Ürdün vadisinden geçerek UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan, Haçlı dünyasının ve Osmanlının izlerini taşıyan Akka Kalesi, Akka Çarşısı, Cezzar Ahmet Paşa Camii. Hayfa’da ; Bab’ın Türbesi, Pers bahçeleri, Camel Tepesi, Carmelita Manastırı ve Bahai Tapınağı. Yafa’da ; Osmanlı eserlerinden Hamidiye Külliyesi, Bahriye Camii, Karakol Binası ve Saat Kulesi gezisi. Akşam yemeği ve konaklama.

5. GÜN : Saat 05:50 Pegasus Havayoları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. Saat 12:00 de dönüş.

Ek Notlar

* Ankara, Adana, Antalya, Batman, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Konya, Trabzon, Samsun ve Van illerinden bağlantılı olarak Telaviv’e uçulabilecektir.

* En az 6 ay geçerli pasaport

* 1 kişi için 20 Kg. bagaj hakkı vardır

 

EK BİLGİLER

Seyri Alem Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Seyri Alem Turizm sorumlu tutulamaz. Seyri Alem Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Seyri Alem Turizm, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Seyri Alem Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Seyri Alem Turizm, konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentemizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgelerin getirilmesi gerekmektedir. Hususi pasaport (Yeşil pasaport)a vize uygulanmamaktadır.


...BİR BAŞKA SEYRİ ALEM TURİZM AYRICALIĞINDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE...

Tura Dahil Hizmetler

* Gidiş dönüş uçak bileti (İstanbul–Telaviv-İstanbul)
* Seçilen otellerde konaklama
* Sabah ve akşam yemekleri (Açık büfe)
* İsrail vizesi ve giriş işlemleri
* İsrail içi transfer ve ziyaretler
* Yurtdışı seyahat sigortası
* Rehberlik ve refakat hizmetleri
* Müze ve örenyeri giriş ücretleri


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)

* Kişisel harcamalar

* Öğlen yemekleri

* Yemeklerde alınan ekstra içecekler

* Bahşişler

* Tam kapsamlı sigorta (Vize  alacaklar için zorunludur ; 10 €)

* Ekstra turlar

Gelecek tarihli tur bulunmuyor
 
Yukarı çık