1.GÜN :   ANKARA - ­İSTANBUL - VİYANA - BUDAPEŞTE

Belirlenen saatte Ankara’dan hareket ve saat 22:45 te Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından saat 00:45 te Viyana'ya hareket. Havalimanından araçlarla Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye hareket ve rehber eşliğinde Tuna Nehri kenarında kurulan Budapeşte gezisi. Gezi sırasında göreceğimiz yerlerden bazıları; Kahramanlar Meydanı, Matyas Kilisesi, Parlamento Binası, Elizabeth Köprüsü, Zincirli Köprü vb. Otele transfer, odalara yerleşim ve serbest zaman. Serbest zamanda dileyen misafirlerimizle şehir merkezine gidilip akşam yemeği yenilir ve şehrin değişik yerleri görülebilir. Otelde konaklama.

2.GÜN :   BUDAPEŞTE

Kahvaltı. Tüm gün serbest zaman. İsteyenler düzenlenecek olan ekstra turlara (Esztergom & Visegrad & Szentendere) katılabilir, isteyenler grupla birlikte Budapeşte gezilerine devam edebilirler. Otelde konaklama.

3.GÜN :   BUDAPEŞTE - VİYANA

Kahvaltı. Otobüsle Viyana’ya hareket. Yol üzerinde ekstra düzenlenecek olan Slovakya'nın başkenti Bratislava turu. Viyana’ya varış. Yarım günlük kent gezisi. Bu gezi sırasında göreceğimiz yerlerden bazıları; Stephans Katedrali, Ring Caddesi, Opera Binası, Hofburg Caddesi, St.Peter Kilisesi, Schorbrun Sarayı vb. Otele transfer, serbest zaman. Serbest zamanda dileyen misafirlerimizle şehir merkezine gidilip akşam yemeği yenilir ve şehrin değişik yerleri görülebilir. Otelde konaklama.

4.GÜN :   VİYANA

Kahvaltı. Tüm gün serbest zaman. İsteyenler düzenlenecek ekstra tura (Viyana ormanları) katılabilir, isteyenler grupla birlikte Viyana gezisine devam edebilirler. Otelde konaklama.

5.GÜN :   VİYANA - PRAG

Kahvaltı. Otobüsle Prag’a hareket. 5 saatlik yolculuktan sonra Prag’a varış. Yarım günlük Prag gezisi. Gezi sırasında  görülecek yerlerden bazıları; Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, IV.Charles Köprüsü, Belediye Binası vb. Otele transfer, odalara yerleşim ve serbest zaman. Akşam grupla birlikte akşam yemeği ve kent gezisi. Otelde konaklama.

6.GÜN :   PRAG

Kahvaltı. Tüm gün grupla birlikte ; Karlovy Vary turu, Vltava Nehri kenarına kurulmuş köprüleri, kiliseleri, sarayları, meydanları, sayısız heykeller ile dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Prag gezisi. Ünlü yazar Kafka’nın doğduğu evin bulunduğu sokağın, Eski Kent Meydanının ve medyandaki Astronomik Saatin görülmesi. Prag gece hayatı eğlencelerine  katılma imkanı. Otelde konaklama.

7.GÜN :   DRESDEN

Kahvaltı. Dresden'e hareket. Yaya olarak şehir turu. Almanya’nın bu eşsiz şehri, kuzeyin Floransa’sı olarak tanınır. Elbe Nehrinin kenarında kurulmuş olan Dresden Almanya’nın en güzel şehirlerinden biridir. Avrupa’nın en güzel su saraylarından biri olan Moritzburg Sarayı da Dresden’dedir. Elektronik aletler ve diğer ürünler için Dresden’de birçok alışveriş merkezi vardır. Dresden gezisi  ve  serbest zaman, alışveriş imkanı. Otelde konaklama.

8.GÜN :   BERLİN - İSTANBUL

Kahvaltı. Berlin’e hareket. Panoramik Berlin turu. Havalimanına transfer ve İstanbul’a uçuş.

Ek Notlar

* Yeşil pasaporta vize yoktur.Yeşil pasaportu olmayan misafirlerimize vize almaları konusunda yardımcı olunacaktır.

* Turumuz uçakla İstanbul çıkışlıdır. Belirlenen saatte İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına Ankara’dan otobüsle/uçakla ulaşım sağlanacaktır. Dönüşte de yine otobüsle/uçakla havaalanından Ankara’ya geri dönülecek ve ücret ayrıca ödenecektir.

 Yeterli sayıya ulaşılması durumunda turumuz Ankara çıkışlı-dönüşlü yapılacaktır.

* Viyana, Budapeşte ve Prag’da çok sayıda Türk lokantası, pizza ve hamburger lokantaları vardır. Buralarda 4-10 Euro gibi fiyatlarla rahatlıkla yemek yenilebilmektedir.

* UÇAK: Pegasus  & Sun Ekspres

* OTEL: 3 ve 4 yıldızlı oteller  

EKSTRA TURLAR

Yurt dışı gezilerde, ekstra tur uygulaması oldukça yaygındır ve pahalıdır. Bazen normal tur ücreti kadar ekstra tur ücreti talep edilir. Bu turlara katılmak zorunlu değildir ama  görülecek yerlerin çok cazip olması, değişik yerler görmek isteği, gruptan ayrılmamak gibi nedenler  misafirlerimizi bu ekstra turlara yönlendirmektedir. Biz, gezimizde bu uygulamanın dışına çıktık. Her bölgeden mutlaka görülmesi gereken 1 ekstra tur (Toplamda 5 ekstra tur) programı planladık ve bu turlarda toplamda yaklaşık % 45  indirim uyguladık.

Yapılacak ekstra turlar paket halindedir. İndirimden yararlanmak için  tümünün bir arada ve gezi başlamadan önce alınması zorunludur.

Orta Avrupa gezimizin dolu dolu geçmesi için aşağıdaki turların alınması tavsiye edilir.

Estergom & Visegrad & Szentendere Turu  (Öğle yemekli, 60 €) / BUDAPEŞTE : Önce Estergom Katedralini, Osmanlıdan kalan kalenin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av köşkü  olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeğini Visegrad’da, kral ve kraliçeler gibi, Rönesans atmosferini yansıtan bir mekanda alıyoruz. Daha sonra alışveriş için küçük bir kasaba olan Szentendre’ye gidiyoruz. El işi örtüler, kristaller, porselen ürünler, hediyelik eşyalar vb. şeyleri bir arada bulabileceğiniz bu şirin kasabada hoşça vakit geçireceksiniz.

Viyana Ormanları Turu (Mayerling & Seegrotte & Baden Şehri, 55 €) / VİYANA : Önce maden ocağı iken bir patlama sonucu içine su dolarak yer altı gölü olan ve 2. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin savaş uçağı ürettikleri, Avrupa’nın en büyük ve etkileyici yer altı gölü olan Seegrotte’yi görüyoruz. Daha sonra ünlü Viyana ormanlarından geçerek, Mayerling trajedisinin yaşandığı, günümüzde rahibelerin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling Av Köşkünü görüyoruz. Turumuzun son durağı, küçük ve şirin bir kaplıca şehri olan Baden. Baden, aynı zamanda Bethooven’in ünlü 9. Senfonisine ilham kaynağı olan kasabadır.

Bratislava Turu (25 €) / BRATİSLAVA : Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Macaristan’a hem de Avusturya’ya sınırdır. Birçok tarihi eserin bulunduğu şehir, günümüzde  birçok festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. (Bu tur, yol güzergahında gerçekleşeceği için katılmayan misafirlerimiz, tur bitimine kadar yol üzerindeki bir tesiste bekleyecektir.) 

Karlovy Vary Turu (50 €) / PRAG : Çek Cumhuriyetinin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Atatürk, Karl Marx, Bethooven, Mozart, Çar I. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği bu şehri rehberimiz eşliğinde gezip gerekli bilgileri alıyoruz. Atatürk’ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da görülecek yerler arasındadır. Ayrıca, uygun fiyata hediyelik eşyalar da satın alabilirsiniz.

Terezin & Dresden Turu (75 €) / PRAG : Önce Nazilerin 2. Dünya Savaşı sırasında toplama kampı olarak kullandıkları Terezin’i geziyoruz. Daha sonra Elbe Irmağı kenarında kurulan ve kuzeyin Floransası olarak adlandırılan Dresden’e gidiyoruz. Rönesans mimarisini en iyi yansıtan Dresden’de ; Zwinger Sarayı, Kral Yolu, Almanya’nın en ünlü Protestan kilisesi olan Fraukirshe, Semper Opera Binası görülecek yerlerden bazılarıdır. UNESCO tarafından koruma altına alınan Dresden’de uygun fiyatla alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda büyük alışveriş merkezleri de bulunmaktadır.

Toplam ekstra tur ücreti   :   265 €      
İndirimli ekstra tur ücreti  :   150 €

Yukarıdaki ekstra turların  yanı sıra, akşamları da her ülkede, o ülkenin kültürünü yansıtan yemekli, müzikli, eğlenceli turlar programa aldık. Bu turlara isteyenler katılacaktır. Katılmayanları da düşündük ve katılmayan misafirlerimiz de çarşı merkezine bırakılacak, gece birlikte otobüsle otele dönülecektir.

 

EK BİLGİLER

Seyri Alem Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Seyri Alem Turizm sorumlu tutulamaz. Seyri Alem Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Seyri Alem Turizm, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Seyri Alem Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Seyri Alem Turizm, konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentemizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgelerin getirilmesi gerekmektedir. Hususi pasaport (Yeşil pasaport)a vize uygulanmamaktadır.

 

Tura Dahil Hizmetler

* İstanbul-Budapeşte, Berlin-İstanbul gidiş-dönüş uçak bileti

* Otobüsle havaalanı-otel-havaalanı ve Avrupa’daki şehirler arası transferler

* 2 gece Budapeşte, 2 gece Viyana, 2 gece Prag, 1 gece Dresden otel konaklamaları

* 7 kahvaltı

* Budapeşte, Viyana, Prag şehir turları

* Havaalanı vergisi

* Seyahat sigortası

* Rehberlik hizmetleri


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize ücreti (110 Euro & yeşil pasaporta vize yoktur )

* Yurt dışı çıkış harcı (15 TL.)

* Ekstra turlar

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Gelecek tarihli tur bulunmuyor
 
Yukarı çık